|
Trøbbel for flere vårløp:
STORLØP PÅ LÅNKE AVLYST
VÅRLØP: Flere arrangører ser at det skal holde hardt for sesongstart på barmark etter en kald og snørik vinter. NMK Verdal Levanger må avlyse Storløp på Lånke 17. april og leter etter ny dato.
Av Stian Ormestad stian@ormis.no Si hva du mener i kommentarfeltet i bunn av saken!
NMK Verdal Levanger blir den andre arrangøren i Midt-Norge som avlyser løp på vårparten. NMK Melhus skulle kjørt første NM-runde i rallycross 8. mai, men varslet allerede tidligere denne uka at det blir umulig.
- Med de værforholdene vi har hatt i Midt-Norge i vinter, har vi ingen sjanse til å arrangere løp så tidlig på året, sier Per Tømmervold, formann Bilkomiteen i NMK Melhus, i en pressemelding.
For Lånkebanen sin del er det frost og tæle som satte en brå stopp for anleggsarbeidet i fjor høst, og dyp tæle gjør at man ikke kommer i gang med arbeidene igjen i god nok tid før 17. april. Anlegget skal forhåpentligvis huse en EM-runde i rallycross i 2011, derfor ruster eieren NAF Trøndelag opp motorsportanlegget. Det er dette arbeidet som er forsinket på grunn av vinterværet, skriver NMK Verdal Levanger i en pressemelding.
- Vi som arrangør beklager dette sterkt, sier Einar Frisli på vegne av NMK Verdal Levanger. - Vi jobber med dato for nytt løp. Det vil komme info om dette så snart det er klart.
Ormis Media planla for tredje året på rad å starte sesongen med Storløp på Lånke, men tross omrokkeringer på terminlista er det fortsatt planer om å få kabalen til å gå opp så løpet blir med på Bilcrosskavalkade 2010 og bilder, film og reportasjer på bilcross.no - hvis arrangøren lykkes å finne en ny dato.
Mer info om dette kommer på bilcross.no.

KOMMENTER ARTIKKEL
Bli den første til å kommentere denne artiklen!
Du må være innlogget for å skrive en kommentar. Logg inn eller registrer.
|