RALLYCROSS-KRÆSJ OG KAOS
DVD med rallycross-rull og tull, kræsj og kaos fra norske rallycrossbaner gjennom de ti siste årene. Det går så plastikken spruter når Ormis Media lanserer rallycrossfilm - bestill nå!
VIDEO: SE SJU KLIPP FRA FILMEN HER!
- Hadde jeg hatt råd til bota, så skulle du liggi flatt nå!
Det kommer rett fra levra da Bård Skalstad sier hva han føler for en konkurrent etter å ha skrellet sin rallycross-Volvo rein for plastikk og ruter på tre og ett halvt sekund på Sigdal sommeren 2006.
BESTILL FILMEN HER - I SALG NÅ! http://www.bilcross.no/produkter/vis_produkt.php?ProduktID=79&KatID=&teller=&nr For å se flere videoklipp fra filmen, følg link i bunn av saken.
På Rallycrosskavalkade del 2 ser du alle rullingene folk snakker om: * Richard Weydahls kraftige kolbøtte på Lyngås 2007 da bakakselen blir kastet opp i været og lander flere meter lenger bortenfor vraket av hans Volvo 343. * Per A. Jørgensens verst tenkelige NM-åpning i Larvik 2006 der han knuser en halmball, en transformatorboks og ramler på hodet ut av bakkeløp-NM i første runde - med en knust Volvo S40 som resultat. * Stian Ormestad som gjør det samme året etter, bare i svingen etter. Utrolig nok kjører Ormestad løp med samme Golfen dagen etter. * Tom Einar Aaseruds slakt av Cosworthen på Stoa, rett foran hundrevis av tilskuere som jubler og ler uansett hva han sier, og han sier tilslutt dette, med stor porsjon ironi: - Det var moro det. Fy f... så moro!!!
Stjernesmellene er mange, både fysisk og verbalt. * Vigleik Digre og Kjetil Deinboll møter hverandre etter alternativsporet på Lyngåsbanen i 2006. - Ble det svartflagg!? Jeg STO jo på bremsene, sier Digre som tydelig ikke ble hørt blant dommerene. * Trond Berli treffer Bjørn Willy Hansen som igjen treffer en opprinnelig pent stablet rekke med betonggriser under Høstvelta på Lyngås 2007. Plastikken blafrer i vinden, mens det er Vigleik Digre sin tur til å vinne. * Torbjørn Hovland som raser av veien med sin Lotus Esprit på toppen av Romnesbakken i vanvittig fart. Hovland svarer så godt han kan på dumme spørsmål fra Ormis - hva gikk galt?? - Det gikk vel litt fort... det så vel sånn ut?
Rare situasjoner er det mange av. Uavhengig av hvor mange konkurrenter det er på banen. Det er flere klipp fra løp der det bare er to biler i RCN-gjesteklasse under bilcrossløp. Ikke tro at alt går helt greit for seg av den grunn. Det går riktig galt til og med når man er alene. Som for eksempel under NM-runden i Vikersund da målgangen var plassert i svingen på toppen. Det resulterte i at deltakerne holdt flatt jern over fotocella og blåste i hva som skjedde videre etter målpassering. Det ble mye jordekjøring pluss knuste postkasser og søplekasser.
DVDen inneholder klipp fra følgende rallycrossbaner: * Lyngås * Fuglehaugen på Gol * Eikås i Bergen * Sigdal * Konsmo * Rugsland * Kvinlog * Smådøl * Rallebanen i Bø * Basserudåsen på Kongsberg * Momarken * Brekka i Aremark * Hovlandbanen i Larvik * Hakavik * Starmoen på Elverum * Gardermoen * Vendkvern på Hamar * Finnskogbanen * Vinjarmoen på Dokka * Solevannet * Krabyskogen Bakkeløp: * Stoa * Korketrekker'n * Romnesbakken * Kleiva * Lånke * Hof * Håsken * Vikersundbakken * Larvik * Hellerudsletta * Konsmo
Utrolig nok er det bare egoet og en haug med en gang så strøkne biler som tar alvorlig skade av situasjonene på denne DVDen. Ingen personskader - men pass på så ikke DU ler deg ihjel.

KOMMENTER ARTIKKEL
Bli den første til å kommentere denne artiklen!
Du må være innlogget for å skrive en kommentar. Logg inn eller registrer.
|